Najważniejsze informacje o biegu

Bieg na Monte Cassino odbywa się w ramach międzynarodowego biegu na dystansie 10 km "CORRIAMO VERSO L’ABBAZIA". Impreza organizowana jest pod egidą Włoskiej Federacji Lekkiej Atletyki (FIDAL) w oparciu o przepisy i regulacje włoskie. Bieg jest częścią uroczystych obchodów 78. rocznicy bitwy pod Monte Cassino organizowanych przez Ambasadę Polski w Rzymie.

TERMIN i MIEJSCE

Bieg obędzie się 15 maja 2022 roku w miejscowości Cassino (Włochy).

CEL

Uczczenie 78. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, w której walczyły oddziały II Korpusu Polskiego.

DYSTANS

Bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Trasa będzie atestowana przez Włoską Federację Lekkiej Atletyki. Pomiar czasu będzie odbywać się za pośrednictwem jednorazowych chipów przymocowanych do numeru startowego. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 90 minut. Po szczegóły zajrzyj do zakładki "Trasa biegu".

ORGANIZATOR

Organizatorami imprezy pt. "Bieg na Monte Cassino" są Stowarzyszenie APROCIS oraz Klub Biegacza SPORTING Międzyzdroje. Szczegółowe dane kontaktowe znajdziesz w zakładce "Kontakt".

UCZESTNICY

W biegu mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie (w dniu biegu posiadać ukończone 18 lat). Limit uczestników biegu wynosi 1057 osoby. Uczestnicy muszą obligatoryjnie przedłożyć odpowiednią licencję związkową lub certyfikat medyczny zdolności do udziału w biegu. Po więcej informacji zajrzyj do zakładki "Certyfikat medyczny".

REJESTRACJA

Rejestracja do biegu odbywa się wyłącznie za pośrednictwem formularza udostępnionego na stronie internetowej www.biegmontecassino.pl. Szczegółowe informacje znajdziesz w dedykowanej zakładce "Zasady rejestracji". Rejestracja trwa do dnia 30 kwietnia 2022 roku.

OPŁATA STARTOWA

Opłata startowa wynosi 300 złotych. Płatności można dokonać tylko za pośrednictwem strony www.biegmontecassino.pl wybranym przez siebie kanałem płatniczym. PAMIĘTAJ: Kwota opłaty startowej pokrywa wyłącznie udział w biegu, bez kosztów podróży i zakwaterowania. Co zawiera opłata startowa? Zajrzyj do zakładki "Pakiet startowy".

DOJAZD NA BIEG

Dojazd na bieg każdy z uczestników może zorganizować we własnym zakresie lub skorzystać z oferty wyjazdu udostępnionych przez zewnętrzne podmioty. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w zakładce "Dojazd do Cassino".

WARTO PAMIĘTAĆ

Biegniemy w okolicznościowej koszulce otrzymanej w pakiecie startowym, jest to warunkiem do wpuszczenia na linię startu. Numer startowy należy mieć przypięty z przodu koszulki, dzięki temu czas biegu zostanie prawidłowo zarejestrowany. Ze względów bezpieczeństwa w biegu zabroniony jest udział osób poruszających się na rowerach, wrotkach, rolkach, deskorolkach oraz biegnących ze zwierzętami.

Masz więcej pytań? Przejrzyj naszą stronę lub skontaktuj się z nami!

Organizator

Organizator

Partner medialny

Partner

Partner technologiczny

Partner merytoryczny