Trasa biegu

Trasa biegu będzie wiodła drogą asfaltową prowadzącą z centrum miasta Cassino na liczące 591 metrów n.p.m. wzgórze, gdzie 18 maja 1944 roku, około godz. 9:30, dotarł pierwszy polski patrol z 12. Pułku Ułanów Podolskich pod dowództwem podporucznika Kazimierza Gurbiela. Pułk wchodził w skład 2. Korpusu Polskiego, zdobywców Monte Cassino.

START i META

Start biegu zaplanowano przy Corso della Repubblica w centrum Cassino. Meta będzie ulokowana kilkaset metrów wyżej, w murach klasztoru, gdzie współcześnie mieści się siedziba opactwa benedyktyńskiego. Droga, którą odbędzie się bieg, prowadzi serpentynami po stromym zboczu. Jest wymagająca, ale i malownicza – roztaczają się z niej przepiękne widoki na okolicę.

PROFIL TRASY

Pierwsze 1,8 km to względnie płaski odcinek, głównie po terenie miasta Cassino, pozostałe 8,2 km to już bieg pod górę o kącie nachylenia wynoszącym przeważnie między 5 a 10%.

CZAS i DYSTANS

Dystans biegu wynosi 10 kilometrów. Czas biegu (od przekroczenia linii startu do linii mety, czyli tzw. czas netto) będą rejestrować chipy zintegrowane z numerem startowym. Na pokonanie trasy każdy z uczestników będzie mieć maksymalnie 1,5 godziny. Na trasie będzie usytuowany punkt z wodą (na piątym kilometrze trasy).

PLIKI DO POBRANIA

Profil trasy (Open Street Map) / Plik GPX / Plik KML (Google Earth)

Organizator

Organizator

Partner medialny

Partner

Partner technologiczny

Partner merytoryczny