Budujemy Memoriał gen. Władysława Andersa

Bieg na Monte Cassino to nie tylko sportowa rywalizacja. Pamiętamy też o żołnierzach 2. Korpusu Polskiego, którzy walczyli i ginęli pod Monte Cassino, a także ich przywódcy, gen. Władysławie Andersie. Jako Polska Rodzina Biegowa postanowiliśmy wspólnie zbudować memoriał upamiętniający generała i jego podkomendnych, który stanie w centrum miasta Cassino we Włoszech.

Jak będzie wyglądać pomnik?

Memoriał będzie przedstawiał postać gen. Władysława Andersa na tle 12-metrowego muru z marmuru z wygrawerowanymi nazwiskami poległych polskich żołnierzy oraz mapą szlaku bojowego 2 Korpusu. Podłoże memoriału zostanie wyłożone dziesięcioma tysiącami polskich kamieni. Autorem projektu jest uznany na świecie włoski architekt Giacomo Bianchi.

Wizualizacja poniżej.

View the embedded image gallery online at:
https://biegmontecassino.pl/pomnik#sigProIdbf47277716

Jak wesprzeć budowę pomnika?

  1. Zapisując się do biegu! 100 zł z każdej opłaty startowej jest przeznaczone na budowę pomnika.
  2. Wykupując dowolną ilość cegiełek o wartości: 100, 1000, 3000 lub 5000 złotych.

View the embedded image gallery online at:
https://biegmontecassino.pl/pomnik#sigProIdd9de177778

Gdzie dokonywać wpłat?

Wpłat można dokonywać na specjalne konto pomocnicze Klubu Biegacza Sporting, prowadzone w banku BNP PARIBAS pod numerem: 97 1600 1462 1027 3685 2000 0003 z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe Klubu biegacza Projekt Monte Cassino”.

Każda osoba, która dokona wpłaty, otrzyma w ramach podziękowań certyfikat w postaci cegiełki (wzory powyżej). Cegiełki (w oryginalnej wersji) będą wysyłane do darczyńców po zaksięgowaniu wpłaty.

Po dokonaniu wpłaty prosimy o przesłanie na adres email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresu do wysyłki cegiełki.

Warto pamiętać, że zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych darowizny przekazane przelewem bankowym na konto Klubu również można odliczyć od dochodu w roku podatkowym.

Kiedy odsłonięcie pomnika?

Memoriał gen. Władysława Andersa stanie u zbiegu ulic Via Dante i Via Gabriele D’Annunzio w centrum miasta Cassino. Wkrótce podamy więcej informacji na temat terminu jego odsłonięcia.

Organizator

Organizator

Partner medialny

Partner

Partner technologiczny

Partner merytoryczny